Navigácia

 • V našich triedach

 • Zima v škole

 • Spoločný deň ZŠ/MŠ - Jesenné zdobenie

  Do galérie Spoločný deň ZŠ/MŠ - Jesenné zdobenie boli pridané fotografie.

 • Septembrové čítanie

  Do galérie Septembrové čítanie boli pridané fotografie.

 • Prírodovedná exkurzia 27.9.2019

  Do galérie Prírodovedná exkurzia 27.9.2019 boli pridané fotografie.

 • Športový deň ZŠ/MŠ 2019

  Do galérie Športový deň ZŠ/MŠ 2019

  boli pridané fotografie.

 • Vianočný koncert 2018

  Dňa 21.12.2018 sa konal tradičný vianočný koncert žiakov MŠ a študentov ŽŠ Trebeľovce.

  https://youtu.be/PMGf38wvyAE

 • Divadelné predstavenie - Pyšná princezná

  Divadelné predstavenie - Pyšná princezná

  Dňa 25. 10. ku nám zavítalo prešovské Divadlo Portál, ktoré nás, žiakov ZŠ Trebeľovce, ale tiež našich malých kamarátov z materskej školy potešili rozprávkou Pyšná princezná. V pesničkovom príbehu o tvrdohlavej princeznej, ktorá neposlúchala svojho kráľovského otca a odmietala pytačov z celého sveta, až do chvíle kým sa nezjavil ešte niekto prešibanejší než ona sama, si princ nezískal len srdce a priazeň princeznej, ale aj všetkých divákov. Oddych od školských povinností bol sprevádzaný výbuchmi smiechu, ale z príbehu sme si tiež odniesli poučenie. Medzi našimi chlapcami sa zatiaľ žiaden ašpirant na princa ani po rozprávke neobjavil, za to princezien nám vyrastá hneď niekoľko. Tým sa viac ako rozprávkoví princovia páčili princeznine šaty, priority majú teda stanovené! Hercov sme za ich výkon odmenili potleskom a hneď sme si dohodli aj ďalšie stretnutie, opäť o rok, pri ďalšej rozprávke.

  Text: Mgr. Michaela Petrincová  foto: Mgr.M.Hudec

 • 22. 12. 2016

  Dňa 22.12.2016 sa konal už tradičný vianočný koncert v podaní žiakov MŠ a ZŠ Trebeľovce.

  Záznam z koncertu je k dispozícii na DVD u pánu učiteľa Hudeca, prípadne na na Youtube linku nižsie.

  Veríme, že sa vám vystúpenie páčilo a prídete aj nabudúce!

   

 • Deň detí Krásy nášho okolia
  1. 6. 2016

  Do galérie Deň detí Krásy nášho okolia boli pridané fotografie.

 • Zápis do 1. ročníka

  Základná škola Trebeľovce
  oznamuje rodičom:

  Zápis detí do 1. ročníka
   

  sa uskutoční v dňoch  11. apríla  - 12. apríla 2016

  v čase od 11.00 - 14.00 hod

   

 • Vianocny program 2015

  Záznam z vianočného programu MŠ a ZŠ 2015...

  https://youtu.be/F4QzjrRft9k

  3 kamery, 3 rôzne rozlíšenia (SD,HD, FullHD), učíme sa za behu...blush

 • Možno príde aj Mikuláš
  1. 12. 2015

  Do galérie Možno príde aj Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Otvorenie školského roka 2015/16
  7. 9. 2015

  Dňa 2. septembra 2015 sme i na našej škole slávnostne otvorili nový školský rok 2015/2016. Pani riaditeľka privítala všetkých žiakov, rodičov a osobitne prvákov. Oboznámila nás o organizácii školského roka a zapriala nám všetkým veľa síl do nového roka. Prvákom odovzdala pamätné listy. Pán starosta Štefan Šulek privítal v novom školskom roku na pôde ZŠ v Trebeľovciach všetkých rodičov, žiakov i pedagógov. Zaprial im veľa úspechov a síl v novom školskom roku. Po privítaní sme sa presunuli do triedy, kde sme pokračovali s inštrukciami pre rodičov i žiakov. 

  Želám všetkým veľa úspechov v školskom roku 2015/2016 M. Hudec autor článka i fotografií.

 • Deň Zeme a Apríl mesiac lesov
  22. 4. 2015

  Utorok 22. apríla 2015 sme si aj na našej škole pripomenuli významné environmentálne udalosti. Jednou z nich je Apríl mesiac lesov. Pri príležitosť tohto významného mesiaca sme si na besedu o lese a živote v lese pozvali nášho dobre známeho uja Palčiho Alabána. Všetci ho poznáme ako šikovného majstra, ktorý sa stará o našu školu. Málokto však vedel, že jeho srdce patrí lesu a všetkému živému v ňom. Náš ujo Palči je poľovník. V tento deň prijal pozvanie na besedu o poľovníctve. Okrem zaujímavých príbehov nám priniesol i ukážku časti svojich trofejí. Počas rozprávania o poľovníctve pútavo hovoril o poľovníckych trofejach ktoré sme si mohli i fyzicky chytiť do ruky. Okrem veľkej jelenej trofeje sme si mohli pohladkať i vypreparovanú hlavu muflóna, pohladiť jeho na dotyk príjemnú srsť. Predviedol nám i umenie vábenia. Pripomenuli sme si októbrové ručanie jeleňa. Medzi inými zvukmi sme poznali hlas kačice, pískanie myší ako i plač malého srnčaťa. Ujovi Palčimu sme sa za jeho pútavé rozprávanie poďakovali veľkým potleskom.

  Po veľkej prestávke sme si povedali pár slov o tom, čo je to Deň Zeme a ako sa máme nielen v tento deň správať ku našej Zemeguli. Aby neostalo iba pri slovách priložili sme i my ruku k dielu a s nadšením sme sa vybrali vyčistiť obecný park od plastových fliaš, papiera, plechoviek. Po dobre vykonanej práci a celodennom pobyte na čerstvom vzduchu nám viac ako inokedy chutil obed v školskej jedálni. Deň Zeme pokračoval aj pri činnostiach v ŠKD. Poupratovali sme si školský dvor i športové ihrisko. Potom sme si zahrali rôzne loptové hry a ani sme nezbadali a museli sme ísť domov. Dúfame, že takýto zaujímavý deň čoskoro prežijeme pri poznávaní prírodných krás nášho okolia spolu s naším p. starostom.                                                                                                                                                                                  (text a foto M. Hudec)  

 • Zatmenie Slnka
  20. 3. 2015

  V piatok 20. marca nám nebeské telesá prichystali skvelé divadlo. Čiastočné zatmenie Slnka sme mohli pozorovať aj na našom školskom dvore. Jedna z najočakávanejších astronomických udalostí roku 2015 sa začala v piatok doobeda. Pozorovanie zatmenia Slnka je vzrušujúci zážitok.
                Na Slovensku bolo Slnko zakryté asi na 60 percent. Tento vzrušujúci úkaz opradený rôznymi poverami bol znásobený i ďalšími dvomi astronomickými úkazmi. Na 20. Marec 2015 pripadla i jarná rovnodennosť  a Nov – fáza Mesiaca. Na pozorovanie zatmenia sme sa po teoretickej stránke pripravili na prírodovednom krúžku ako aj na hodinách Prírodovedy. Posledné dni sme celá škola dúfali, že bezoblačné počasie vydrží až do piatku 20. marce. Ranný východ Slnka predpovedal bezoblačné počasie. Tešili sme sa všetci. Pred vyučovaním sme na školskom dvore rozmiestnili teleskopy a nasadili na ne slnečné filtre. Nasmerovali teleskopy na našu najbližšiu hviezdu Slnko a netrpezlivo ho pozorovali.  Počas veľkej prestávky sa začalo dychtivé pozorovanie očakávaného nebeského divadla. Toto divadlo sme si vychutnali do poslednej chvíle, do posledného kontaktu. Vychutnali sme si pozorovateľnú zmenu intenzity slnečného svetla, ako i citeľné ochladenie. Tešili sme sa z novej skúsenosti.
                 Už teraz sa tešíme na skoré nočné pozorovanie hviezdnej oblohy.

 • Spolupráca s UniCreditBank
  23. 2. 2015

  Pedagogický zbor ako aj žiaci našej školy touto cestou ďakujú Unicredit Banke za spoluprácu pri modernizácii počítačovej vybavenosti školy. Počítačové zostavy budú použité na dobudovanie špecializovanej Jazykovej učebne. Veríme, že naša spolupráca bude naďalej úspešná.
  Za pomoc s realizáciou ďakujeme p.Márii Vargovej a p.Miroslavovi Kulichovi.

  Ď A K U J E M E !

 • Príď medzi nás
  15. 1. 2015

  Riaditeľstvo ZŠ Trebeľovce oznamuje, že zápis do prvého ročníka pre školský rok 2015/2016 sa uskutoční v dňoch od 23.1.2015od 11.00 do 14.00. hodiny. Dňa 21.1.2015 od 15:00 do 17:00 uskutoční Deň otvorených dverí v ZŠ Trebeľovce. Radi odpovieme na Vaše otázky ohľadom vzdelávacieho procesu. Prezriete si priestory a vybavenie našej školy. Príďte a sami sa presvedčte o kvalitatívnych zmenách v škole.

 • Vianočný koncert
  19. 12. 2014

  Veselé Vianoce
  a

  Šťastný Nový rok 2015

  želajú

  žiaci a pedagógovia ZŠ Trebeľovce

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Trebeľovce
  Základná škola Trebeľovce 21
 • 047/4398736

Fotogaléria