Navigácia

 • Divadelné predstavenie - Pyšná princezná

  Divadelné predstavenie - Pyšná princezná

  Dňa 25. 10. ku nám zavítalo prešovské Divadlo Portál, ktoré nás, žiakov ZŠ Trebeľovce, ale tiež našich malých kamarátov z materskej školy potešili rozprávkou Pyšná princezná. V pesničkovom príbehu o tvrdohlavej princeznej, ktorá neposlúchala svojho kráľovského otca a odmietala pytačov z celého sveta, až do chvíle kým sa nezjavil ešte niekto prešibanejší než ona sama, si princ nezískal len srdce a priazeň princeznej, ale aj všetkých divákov. Oddych od školských povinností bol sprevádzaný výbuchmi smiechu, ale z príbehu sme si tiež odniesli poučenie. Medzi našimi chlapcami sa zatiaľ žiaden ašpirant na princa ani po rozprávke neobjavil, za to princezien nám vyrastá hneď niekoľko. Tým sa viac ako rozprávkoví princovia páčili princeznine šaty, priority majú teda stanovené! Hercov sme za ich výkon odmenili potleskom a hneď sme si dohodli aj ďalšie stretnutie, opäť o rok, pri ďalšej rozprávke.

  Text: Mgr. Michaela Petrincová  foto: Mgr.M.Hudec

 • 22. 12. 2016

  Dňa 22.12.2016 sa konal už tradičný vianočný koncert v podaní žiakov MŠ a ZŠ Trebeľovce.

  Záznam z koncertu je k dispozícii na DVD u pánu učiteľa Hudeca, prípadne na na Youtube linku nižsie.

  Veríme, že sa vám vystúpenie páčilo a prídete aj nabudúce!

   

 • Deň detí Krásy nášho okolia
  1. 6. 2016

  Do galérie Deň detí Krásy nášho okolia boli pridané fotografie.

 • Zápis do 1. ročníka

  Základná škola Trebeľovce
  oznamuje rodičom:

  Zápis detí do 1. ročníka
   

  sa uskutoční v dňoch  11. apríla  - 12. apríla 2016

  v čase od 11.00 - 14.00 hod

   

 • Vianocny program 2015

  Záznam z vianočného programu MŠ a ZŠ 2015...

  https://youtu.be/F4QzjrRft9k

  3 kamery, 3 rôzne rozlíšenia (SD,HD, FullHD), učíme sa za behu...blush

 • Aktualizácia údajov

  24. 1. 2016 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Možno príde aj Mikuláš
  1. 12. 2015

  Do galérie Možno príde aj Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Otvorenie školského roka 2015/16
  7. 9. 2015

  Dňa 2. septembra 2015 sme i na našej škole slávnostne otvorili nový školský rok 2015/2016. Pani riaditeľka privítala všetkých žiakov, rodičov a osobitne prvákov. Oboznámila nás o organizácii školského roka a zapriala nám všetkým veľa síl do nového roka. Prvákom odovzdala pamätné listy. Pán starosta Štefan Šulek privítal v novom školskom roku na pôde ZŠ v Trebeľovciach všetkých rodičov, žiakov i pedagógov. Zaprial im veľa úspechov a síl v novom školskom roku. Po privítaní sme sa presunuli do triedy, kde sme pokračovali s inštrukciami pre rodičov i žiakov. 

  Želám všetkým veľa úspechov v školskom roku 2015/2016 M. Hudec autor článka i fotografií.

 • Deň Zeme a Apríl mesiac lesov
  22. 4. 2015

  Utorok 22. apríla 2015 sme si aj na našej škole pripomenuli významné environmentálne udalosti. Jednou z nich je Apríl mesiac lesov. Pri príležitosť tohto významného mesiaca sme si na besedu o lese a živote v lese pozvali nášho dobre známeho uja Palčiho Alabána. Všetci ho poznáme ako šikovného majstra, ktorý sa stará o našu školu. Málokto však vedel, že jeho srdce patrí lesu a všetkému živému v ňom. Náš ujo Palči je poľovník. V tento deň prijal pozvanie na besedu o poľovníctve. Okrem zaujímavých príbehov nám priniesol i ukážku časti svojich trofejí. Počas rozprávania o poľovníctve pútavo hovoril o poľovníckych trofejach ktoré sme si mohli i fyzicky chytiť do ruky. Okrem veľkej jelenej trofeje sme si mohli pohladkať i vypreparovanú hlavu muflóna, pohladiť jeho na dotyk príjemnú srsť. Predviedol nám i umenie vábenia. Pripomenuli sme si októbrové ručanie jeleňa. Medzi inými zvukmi sme poznali hlas kačice, pískanie myší ako i plač malého srnčaťa. Ujovi Palčimu sme sa za jeho pútavé rozprávanie poďakovali veľkým potleskom.

  Po veľkej prestávke sme si povedali pár slov o tom, čo je to Deň Zeme a ako sa máme nielen v tento deň správať ku našej Zemeguli. Aby neostalo iba pri slovách priložili sme i my ruku k dielu a s nadšením sme sa vybrali vyčistiť obecný park od plastových fliaš, papiera, plechoviek. Po dobre vykonanej práci a celodennom pobyte na čerstvom vzduchu nám viac ako inokedy chutil obed v školskej jedálni. Deň Zeme pokračoval aj pri činnostiach v ŠKD. Poupratovali sme si školský dvor i športové ihrisko. Potom sme si zahrali rôzne loptové hry a ani sme nezbadali a museli sme ísť domov. Dúfame, že takýto zaujímavý deň čoskoro prežijeme pri poznávaní prírodných krás nášho okolia spolu s naším p. starostom.                                                                                                                                                                                  (text a foto M. Hudec)  

 • Zatmenie Slnka
  20. 3. 2015

  V piatok 20. marca nám nebeské telesá prichystali skvelé divadlo. Čiastočné zatmenie Slnka sme mohli pozorovať aj na našom školskom dvore. Jedna z najočakávanejších astronomických udalostí roku 2015 sa začala v piatok doobeda. Pozorovanie zatmenia Slnka je vzrušujúci zážitok.
                Na Slovensku bolo Slnko zakryté asi na 60 percent. Tento vzrušujúci úkaz opradený rôznymi poverami bol znásobený i ďalšími dvomi astronomickými úkazmi. Na 20. Marec 2015 pripadla i jarná rovnodennosť  a Nov – fáza Mesiaca. Na pozorovanie zatmenia sme sa po teoretickej stránke pripravili na prírodovednom krúžku ako aj na hodinách Prírodovedy. Posledné dni sme celá škola dúfali, že bezoblačné počasie vydrží až do piatku 20. marce. Ranný východ Slnka predpovedal bezoblačné počasie. Tešili sme sa všetci. Pred vyučovaním sme na školskom dvore rozmiestnili teleskopy a nasadili na ne slnečné filtre. Nasmerovali teleskopy na našu najbližšiu hviezdu Slnko a netrpezlivo ho pozorovali.  Počas veľkej prestávky sa začalo dychtivé pozorovanie očakávaného nebeského divadla. Toto divadlo sme si vychutnali do poslednej chvíle, do posledného kontaktu. Vychutnali sme si pozorovateľnú zmenu intenzity slnečného svetla, ako i citeľné ochladenie. Tešili sme sa z novej skúsenosti.
                 Už teraz sa tešíme na skoré nočné pozorovanie hviezdnej oblohy.

 • Spolupráca s UniCreditBank
  23. 2. 2015

  Pedagogický zbor ako aj žiaci našej školy touto cestou ďakujú Unicredit Banke za spoluprácu pri modernizácii počítačovej vybavenosti školy. Počítačové zostavy budú použité na dobudovanie špecializovanej Jazykovej učebne. Veríme, že naša spolupráca bude naďalej úspešná.
  Za pomoc s realizáciou ďakujeme p.Márii Vargovej a p.Miroslavovi Kulichovi.

  Ď A K U J E M E !

 • Príď medzi nás
  15. 1. 2015

  Riaditeľstvo ZŠ Trebeľovce oznamuje, že zápis do prvého ročníka pre školský rok 2015/2016 sa uskutoční v dňoch od 23.1.2015od 11.00 do 14.00. hodiny. Dňa 21.1.2015 od 15:00 do 17:00 uskutoční Deň otvorených dverí v ZŠ Trebeľovce. Radi odpovieme na Vaše otázky ohľadom vzdelávacieho procesu. Prezriete si priestory a vybavenie našej školy. Príďte a sami sa presvedčte o kvalitatívnych zmenách v škole.

 • Vianočný koncert
  19. 12. 2014

  Veselé Vianoce
  a

  Šťastný Nový rok 2015

  želajú

  žiaci a pedagógovia ZŠ Trebeľovce

 • Dopravné ihrisko
  14. 12. 2014

  Do galérie Dopravné ihrisko boli pridané fotografie.

 • Zimné prázdniny

  19. 12. 2014

  Na základe rozhodnutia zriaďovateľa ZŠ v Trebeľovciach

  Zimné prázdniny v školskomroku 2014/2015

  končia piatok 9. januára 2015 vyučovanie začína pondelok 12. januára 2015

 • Karneval

  Karneval

  14. februára aj v našej škole sme si pripomenuli zvyky našich predkov. Vo fašiangovom  čase  zábav sme sa zabávali. Zabavili sme sa tancom i športovým súťažením masiek. Maždá maska bola krásna a ohodnotená sladkým koláčom.

 • Výchovný koncert

  Výchovný koncert

  Dňa 14. marca sme spolu s našimi kamarátmi z MŠ privítali uja Budinské z Očovej. Folklorista ovládajúci hru na mnohých hudobných nástrojoch aj netradičných ako je rúra z vysávača zahral mnoho ľudových piesní z Podpoľania. Spolu sním sme si zaspievali ale i zatancovali za doprovadu harmoniky. Za regionálnu výchovu sme mu poďakovali búrlivým potleskom.

 • Vianočný koncert

  Vianočný koncert

  Posledný predvianočný piatkový večer už tradične patrí Vianočnému koncertu. Ani tento rok tomu nebolo ináč. Deti z MŠ a žiaci zo ZŠ v Trebeľovciach pripravili kultúrny program ktorým nás navnadili do Vianočnej atmosféry. Hoci vonku chýbala snehová nádielka v kuchyni voňala Vianočná kapustnica, ktorá tiež prispela k predvianočnej nálade. Kultúrny domsme opúšťali so sviatočným pocitom.

 • Mikuláš

  Mikuláš

  Ako každý rok aj tento nás navštívil najväčší priateľ všetkých detí sv4ätý Mikuláš. No skôr ako prišiel medzi nás privítali smemedzi nami našich známich. Ochotníkov z divadla vHriňovej. Zahrali nám rozprávku a spolu s deťmi zachránili princeznú.Povystúpení prišiel i Mikuláš ktorý obdaroval všetky deti z MŠ a ZŠ. Sľúbilže o rok príde zas. Tešíme sa na neho.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Trebeľovce
  Základná škola Trebeľovce 21
 • 047/4398736

Fotogaléria